אודות

שמי כרמית ברלין נשואה ואמא ללירון, שיר וטל. הומאופתית קלאסית והרבליסטית קלינית.

 

משנת 2000 מנהלת מרפאה פרטית ואת "המרכז ההומאופתי לבעיות עור".

 

במהלך השנים טופלו במרפאתי תינוקות, ילדים ומבוגרים רבים, הסובלים מבעיות עור ובעיות עור משניות למחלות אוטואימוניות ואחרות. פיתחתי דרך טיפול עדינה ומיוחדת המותאמת באופן אישי למטופל תוך מתן עדיפות להטבה הדרגתית ומניעת החמרות. כל זאת, במטרה לשפר את מצבו של המטופל עד לריפוי מלא במידת הניתן.

לצד בעיות העור, אני מטפלת במרפאתי בכל הגילאים ותומכת באופן שוטף בבעיות שונות ומגוונות כגון: מחלות כרוניות, מצבי חולי אקוטיים שונים, פריון, הריון ולידה, גיל המעבר ומצבים נפשיים שונים, בעיות קשב וריכוז, בעיות התפתחות, בעיות התנהגות ועוד.

במסגרת עבודתי במכון האונקולוגי בבית החולים "מאיר" טיפלתי בתופעות לוואי של טיפולים אונקולוגים ועסקתי במחקר הומאופתי בסרטן שד גרורתי יחד עם פרופ משה פרנקל. במרפאתי הפרטית אני ממשיכה לטפל בחולים אונקולוגים, במחלימים מטיפולים ותומכת בבני משפחותיהם. במהלך עבודתי לאורך השנים, הייתי חלק מהצוות המטפל בmammy המרכז לרפואת ילדים משולבת. כהומאופתית במרכז לרפואה משלימה ב"קופת חולים לאומית" שם עבדתי בשילוב עם רופאי הילדים בקופה. במסגרת שיתוף פעולה עם האגודה לפסוריאיזיס טיפלתי בחולים הסובלים מהמחלה בדרגות חומרה שונות תינוקות ילדים ומבוגרים כאחד.

 

הנחיתי קבוצות של מטפלים הומאופתיים בתחילת דרכם.

 

בוגרת מדיקולג' בית הספר להומאופתיה קלאסית של המכללה למנהל מסלול בן 4 שנים הכולל שנת התמחות בבי"ח אסף הרופא.

בוגרת קמפוס "ברושים"  ברפואת צמחים אינטגרטיבית במסלול בן 3 שנים הכולל שנת התמחות בעלת תעודת הרבליסטית קלינית.

במהלך שנות עבודתי עברתי השתלמויות אצל הומאופתים מובילים בעולם.


בעבודתי, אני משלבת בהצלחה טיפול הומאופתי וצמחי מרפא.

אני רואה בעבודתי ערך עליון ושליחות, שמטרתה לעזור לכמה שיותר אנשים בסבלם.

 

 

אודות הטיפול

 

הומאופתיה קלאסית היא שיטת ריפוי בת למעלה מ200 שנה, על פיה, לגוף יש את היכולת להתגבר בעצמו על מחלות שונות כאשר מערכת החיסון, שתפקידה להגן על הגוף, נחלשת, מופיעות פגיעות ברבדים שונים: פיזיים ונפשיים ומתפתחת מחלה. המחלה היא רק ביטוי חיצוני לחוסר איזון פנימי ועמוק יותר. באבחון הומאופתי מקיף ומעמיק, אני מתחקה אחרי התהליכים הפנימיים ביותר אצל האדם, תוך התייחסות לאפיון מלא של מצבו הפיזי, הנפשי והרגשי ולמכלול בעיותיו במישורים הללו. בסיומו של האבחון מותאמת לאדם באופן אישי התרופה ההומאופתית המתאימה לו.

 

התרופה ההומאופתית או בשמה המקצועי רמדי, אינה מכוונת באופן ישיר כנגד מחלה. תפקידה לחזק את המערכת החיסונית ולהחזירה לפעילות תקינה. בכך הגוף מבצע תהליכי ריפוי בעצמו ומתגבר על מחלות לאורך זמן. הרמדי היא חומר טבעי (המגיע מעולם הצמחים, המינרלים, המתכות, בעלי החיים) אשר בתהליך ההכנה ההומאופתי בבית המרקחת, הועבר ודולל בתוך מים, מספר רב של פעמים. קיימות למעלה מ5000 תרופות הומאופתיות וכל מטופל מקבל את זו שמתאימה לו באופן ייחודי.

 

הטיפול ההומאופתי  – הוא טיפול יעיל, עדין וטבעי לחלוטין, בטוח לשימוש ואינו יוצר תופעות לוואי. הוא מתאים לכל גיל וניתן לשלבו עם כל טיפול אחר.

 

הטיפול בצמחי המרפא – רפואת צמחים נחשבת לאחת מגישות הטיפול העתיקות בעולם. צמחי מרפא שימשו עוד בימי קדם ככלי טיפולי במגוון בעיות. האבחון ברפואת צמחים אינטגרטיבית מבוסס על הגישה המסורתית והמודרנית על פיהן אני מתאימה למטופל את הטיפול הצמחי המתאים ביותר עבורו. הטיפול מתאים לילדים ולמבוגרים כאחד. למגוון רחב של מחלות ובעיות. ובשילוב טיפולים אחרים.

מהלך הטיפול
הטיפול ההומאופתי המשולב בצמחי מרפא מורכב מפגישה ראשונה בת שעה, ומפגשי מעקב קצרים כל 6 שבועות.
הפגישה הראשונה
היא פגישת אבחון, במהלכה אני משוחחת עם המטופל או עם הוריו (במקרה של ילד או תינוק) מבינה את הבעיה ואת מאפייניו של האדם ומתאימה את התכשיר ההומאופתי או את צמחי המרפא.
מפגשי מעקב
מתקיימים כל 6 שבועות, בהם אני בוחנת עם המטופל את המצב ואת השינויים שחלו ומנחה להמשך טיפול.

בין המפגשים נלקחים דיווחים מהמטופל בהקשר לשינויים וניתנות הנחיות בהתאם למצב. כמו כן, ניתן מענה למטופלים גם בעת מצב חולי אקוטי כגון שפעת, צינון שיעול וכו' בזמן אמת.

ההתחייבות שלי

היפוקרטס כתב: "לפני שאתם מרפאים מישהו, שאלו אותו האם הוא מוכן לוותר על כל הדברים שגרמו לו להיות חולה".

 

כשקוראים את המילה מחלה מהסוף להתחלה מקבלים את המילה החלמה. הקו המנחה את עבודתי הוא ההבנה שמחלה גם יכולה לעבור ריפוי ולהגיע להחלמה. תהליך טיפולי הוא מסע אישי, במהלכו האדם עובר שינויים בכל רמות החיים במטרה להגיע למצב בריאותי טוב יותר. הדרך לעתים ארוכה ומתמשכת ובעיקר דורשת סבלנות והבנה שבכדי להחלים צריך לשנות ולעתים להשתנות. קצב התקדמות הריפוי ומהירות השינוי תלויה בגורמים רבים ושונה מאדם לאדם. אין צורך להאמין בטיפול כדי שהוא יצליח. יש צורך לפעול על פי ההנחיות ולהתמיד במפגשי המעקב עד לשינוי המיוחל.

 

ובנימה אישית

 

לפני למעלה מעשרים שנה, סבלתי מבעית עור מטרידה וכואבת. פניתי למיטב הרופאים, ניסיתי תרופות רבות ושונות ביניהן משחות, אנטיביוטיקה, סטרואידים ועוד, ללא שינוי בבעייתי. ממקום מיואש לגמרי ומתוך מחשבה שלא נותר לי מה להפסיד, פניתי לטיפול הומאופתי. הופתעתי לגלות, שיש גם דרך אחרת. ההומאופתיה עזרה לי מאד בבעיית העור ובבעיות נוספות שהיו לי במישורים אחרים באותה תקופה. ראיתי לנגד עיני תוצאות והוכחות שאיתן לא ניתן היה להתווכח. ההבנה שיש דרך נוספת שונה, גרמה לי לשינוי גדול במחשבה והחלטתי שאני רוצה לעזור לאנשים אחרים להיות בריאים יותר בגופם ובנפשם. בצעד מפתיע, נטשתי את כל מה שעשיתי באותה תקופה בחיים למען לימודי הומאופתיה. מאז אני חיה את חיי ומגדלת את ילדיי תוך העזרות מתמדת בהומאופתיה בכל מצב או חולי.

 

משתדלת לעזור לכל מי שפונה אלי וללוות אותו יד ביד בדרך לבריאות טובה יותר.

אני מאחלת לכם בריאות שלמה ומזמינה אתכם ליצור איתי קשר.

אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר בהקדם ובאופן אישי לשיחת ייעוץ צלצלו עכשיו: 054-4440477

ניתן לשוחח איתי כל יום בין השעות 8:00 בבוקר ל21:00 בערב. ביום שישי וביום שבת, במקרים דחופים - ניתן לשלוח אלי הודעת סמס.

ניתן גם לשלוח הודעת טקסט, או מייל לכתובת הבאה: carmit.berlin@gmail.com

מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק facebook.com

המלצות